Aktualności Aktualności

Konkurs recytatorski "Las w prozie i poezji"

10 grudnia 2015 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się finał 13. edycji konkursu "Las w prozie i poezji".

Organizatorami konkursu są: Nadleśnictwo Lubsko i Lubski Dom Kultury we współpracy ze szkołami z terenu Nadleśnictwa Lubsko.  

W etapach szkolnych konkursu uczestniczyło łącznie uczniów 247 uczniów

W finale 13. edycji konkursu udział wzięło 46 recytatorów reprezentujących szkoły z terenu Nadleśnictwa Lubsko - od pierwszej klasy szkoły podstawowej po licealistów.

Komisja w składzie: 1) pani Teresa Załużna, 2) pani Renata Włodarczak, 3) pani Zofia Zawiślak, 4) pan Paweł Mrowiński oceniała nie tylko kunszt recytatorski ale także dobór repertuaru. Dyplomy i nagrody: albumy przyrodnicze i książki dotyczące polskiej kultury, zeszyty edukacyjne i malowanki o leśnej tematyce przygotowało Nadleśnictwo Lubsko.

Laureaci:

Grand Prix - Estera Zając z Gimnazjum w Brodach

I Uczniowie z klas 1-3 SP:

1 miejsce - Mateusz Duczmal z SP 1 w Lubsku; 2 miejsce - Przemysław Nowak z SP nr 3 w Lubsku; 3 miejsce - Tomasz Perzanowski z SP nr 3 w Lubsku.

Wyróżnienia: Karolina Stackiewicz z SP w Jasieniu oraz Anna Baranowska z SP w Golinie.

II Uczniowie z klas 4-6 SP:

1 miejsce - Wikoria Ptak z SP w Tuplicach; 2 miejsce - Bartosz Borowiec z SP w Jasieniu; 3 miejsce - Karolina Juncewicz z SP nr 2 w Lubsku.

Wyróżnienia - Estera Rak z SP nr 2 w Lubsku, Mikołaj Chaszczewski z SP w Jasieniu oraz Julia Chwieszczennik z SP nr 1 w Lubsku.

III Uczniowie gimnazjum i szkół średnich:

1 miejsce - Zuzanna Paluszkiewicz z Gimnazjum w Tuplicach; 2 miejsce - Kamil Żurawicki z Gimnazjum nr 1 w Lubsku; 3 miejsce - Natalia Jackowska z Gimnazjum im. E. Bojanowskiego w Lubsku.

Wyróżnienia - Julia Pazdan z Gimnazjum w Jasieniu oraz Przemysław Leśniowski z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku.

Serdecznie gratulujemy laureatom, finalistom oraz ich nauczycielom!