Aktualności Aktualności

Las szumiał w buziach

Las szumiał w buziach, dzięcioł stukał, pachniał ciemny las, a wesołe echo wołało - hop, hoop... Ale czy to las odpowiadał, czy dzieci?

W Lubskim Domu Kultury już po raz 15. odbył się finał konkursu recytatorskiego "Las w prozie i poezji". Konkurs jest organizowany we współpracy ze szkołami przez Nadleśnictwo Lubsko. 

W finale konkursu udział wzięło 45. recytatorów reprezentujących szkoły z terenu nadleśnictwa - od pierwszej klasy szkoły podstawowej po licealistów. 

Komisja w składzie: pani Cecylia Tęciorowska - przewodnicząca Komisji, pani Teresa Załużna, pani Magdalena Kraśnicka, pani Ewelina Fabiańczyk oraz pan Paweł Mrowiński, oceniała nie tylko kunszt recytatorski ale także dobór repertuaru.

Dyplomy, nagrody i upominki dla wszystkich uczestników przygotowało Nadleśnictwo Lubsko. Nagrody niespodzianki - vouchery do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze wręczyła w imieniu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze pani Ewelina Fabiańczyk.

Laureaci:

Grand Prix 15. edycji konkursu "Las w prozie i poezji" przyznano Dawidowi Stypikowi ze Szkoły Podstawowej w Starosiedlu

I Uczniowie z klas 1-3 SP:

1 miejsce - Antoni Szewczyk z SP w Jasieniu; 2 miejsce - Liwia Szymułowicz z SP w Starosiedlu; 3 miejsce - Maksymilian Grześkowiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubsku.

Wyróżnienia: Nikandra Gargalis z SP w Brodach oraz Michał Kluwak z SP w Jasieniu.

II Uczniowie z klas 4-6 SP:

1 miejsce - Zuzanna Janiak z SP w Jasieniu; 2 miejsce - Bartłomiej Paluszkiewicz z SP w Tuplicach; 3 miejsce - Oliwia Brenk z SP w Brodach.

Wyróżnienia - Karolina Pożoga z SP nr 1 w Lubsku, Ewa Rewaj i Przemysław Nowak z SP nr 3 w Lubsku oraz Kornelia Kotwica z SP w Tuplicach.

III Uczniowie z klas 7. SP, gimnazjum i szkół średnich:

1 miejsce - Estera Zając z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku; 2 miejsce - Olga Skokowska z SP w Brodach (gim.); 3 miejsce - Bartosz Borowiec z SP w Jasieniu.

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy laureatom, finalistom oraz ich nauczycielom!