Aktualności Aktualności

Prognoza pogody z leśnej wieży

Pani Dorota Gardias w programie "Dzień Dobry TVN" zapowiadała prognozę pogody z terenu Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, w tym z wieży obserwacyjno-widokowej.

Była to nie tylko wspaniała promocja naszego regionu, ale także pracy leśników w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jak i udostępniania lasu.

Uwagę pracowników telewizji TVN przyciągnęła wieża w Jeziorach Wysokich, która nieodparcie kojarzy się z "latarnią w oceanie lubuskich lasów". Turyści mogą z niej podziwiać walory krajobrazowe Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Lubuskie”. Wieża jest także elementem systemu ochrony przeciwpożarowej lasów Nadleśnictwa Lubsko.

To pierwszy w Polsce murowany obiekt o takich funkcjach, wybudowany po drugiej wojnie światowej przez zielonogórskich leśników. Dzięki swym wyjątkowym walorom, wieża stała się rozpoznawalnym w kraju symbolem LKP „Bory Lubuskie".

Na stronie internetowej "Dzień Dobry TVN" można obejrzeć trzy relacje z prognozą pogody z terenu ośrodka w Jeziorach Wysokich, wyemitowane 8. kwietnia podczas porannego programu w telewizji TVN. 

Więcej informacji o wieży obserwacyjno-widokowej

Więcej informacji o ochronie przeciwpożarowej